PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=143352}

Bezduszne równania

The Cold Equations
5,9 37
ocen
5,9 10 1 37
Bezduszne równania
powrót do forum filmu Bezduszne równania

Świetny!

ocenił(a) film na 8

Znalazłem przypadkiem i po obejrzeniu byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Nie spodziewałem się aż tak dobrego filmu. Wciąga i trzyma w napięciu do samego końca mimo, że akcji tam niewiele. Zakończenie również jest mocne. Szczerze mówiąc przez cały film obawiałem się czy go nie zawalą ale na szczęście bardzo dobrze wyszło.

---[SPOILERY]--->
Co do wad to muszę przyznać, że niezbyt podobało mi się przedstawienie kwestii wyrzucania zbędnego balastu ze statku. Nie dość, że wpadli na to dość późno (dla mnie był to najbardziej oczywisty sposób od samego początku) to jeszcze było to pokazane tak, jakby sporo rzeczy dało się jeszcze wywalić (choćby ubrania, pojemnik na ładunek, jedzenie, kawałki wnętrza statku itp). Nie wiem, może się czepiam ale zdaje mi się, że dało się to lepiej pokazać. No ale na szczęście nie o to w filmie chodzi.
<---[/SPOILERY]---

Warto obejrzeć, jeden z lepszych "kosmicznych dramatów" jakie widziałem. Mocne 8/10.
Teraz muszę dorwać gdzieś opowiadanie, na podstawie którego powstałten film :)

ocenił(a) film na 3
FTW

Widzę że jesteś wręcz fanatykiem Science-Fiction FTW :). Osobiście również uważam ten gatunek za najlepszy w kinie, ale mam bardziej sprecyzowane wymagania.

Na początek muszę się przyznać że nie obejrzałem tego filmu, jedynie go poprzewijałem aby zobaczyć czy warto brać się za pełnoprawne oglądanie. Jeśli o mnie chodzi, to ten film nie jest w moim stylu, minusami są:

1. Z tego co widzę to film jest nieustającą rozmową, co jest oczywiście minusem w przypadku sci-fi dziejącego się w kosmosie - ja osobiście po tego typu filmach oczekuję więcej akcji/zaskoczenia(mimo tego że film jest dramatem)

2. Minusem numer dwa, jest to że ewidentnie widać kiedy ten film był robiony :(, czyli w roku 1996. Niestety ale marna scenografia daję się we znaki. Na ten przykład - film "Event Horizon" robiony był w 1997, czyli rok później a scenografia jest o niebo lepsza, no ale cóż "The Cold Equations" to produkcja TV więc chyba zbyt dużo wymagam.

Takie moje zdanie [przy okazji jest to informacja gdyby ktoś chciał obejrzeć ów film ;), zawsze lepiej mieć dwie opinie do wyboru...]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones