PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=159259}
7,6 442
oceny
7,6 10 1 442
Ranma ½: Nettō hen
powrót do forum serialu Ranma ½: Nettō-hen

ciekawostki

użytkownik usunięty

dla tych, którzy w miarę znają japoński folklor, chodzi konkretnie o odcinek pod koniec 6 sezonu, gdzie występował duch w
mundurku uczennicy.
- duch pochodził z Góry Kokkuri - Kokkuri Yama w hiraganie, ale znak góry zapisany w kanji można odczytać zarówno jako
Yama, jak i jako San (w japońskim języku istnieje podsystem rdzennie japoński i chińsko-japoński), a Kokkuri-San jest
nazwą gry w wirujący stolik do wywoływania ducha :)
- zmiana borsuka w lisa :) w mitologii japońskiej jedne i drugie zwierzątka - tanuki (borsuki), jak i kitsune (lisy) miały
magiczną moc, często płatały ludziom złośliwe figle i umiały przybrać każdą postać, łącznie z ludzką, więc tanuki nie mogący
zmienić się w kitsune musiał być wyjątkowym leszczem :)
- duch jest przesłodki i przypomina Enmę Ai, czyż nie?

użytkownik usunięty

Hej. Oglądałeś/aś całe anime? Możesz mi powiedzieć jak się kończy? Utknęłam na drugiem sezonie i ni w ząb, nie mogę ruszyć dalej. Ranma zdjął klątwę? Jest z Akane? Z góry dzięki za odpowiedź.

użytkownik usunięty

Obejrzałam sześć serii, właśnie zaczęłam siódmą, a jeszcze są 3 filmy i 12 OAV, których nawet jeszcze nie ruszyłam :(. Jeśli chcesz znać fabułę bez dłużyzn, przeczytaj mangę - akcja toczy się szybciej, zachowany jest poziom humoru z 1 sezonu, a przede wszystkim jest krótka - trzydzieści parę tomów zamiast 120 odcinków... A jeżeli koniecznie chcesz zepsuć sobie przyjemność, skorzystaj z wikipedii czy innej wikii (ale nie polecam)...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones