PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95732}

Latający Cyrk Monty Pythona

Monty Python's Flying Circus
8,4 58 668
ocen
8,4 10 1 58668
9,3 19
ocen krytyków
Latający Cyrk Monty Pythona
powrót do forum serialu Latający Cyrk Monty Pythona

Obejrzałem pół jednego odcinka i cofnąłem się w rozwoju.... nic się nie klei, nic nie ma sensu. Kwintesencja głupoty i nieśmiesznego żartu.Kropka

ocenił(a) serial na 10
kinomaniak85

;)
Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 10
ocenił(a) serial na 10
kinomaniak85

"Kwintesencja głupoty" - właśnie te słowa przyszły mi na myśl, gdy przeczytałem Twój komentarz...
A sam serial ponadczasowy.

DrBunny

Oglądaj dalej kolego i zadaj sobie pytanie o co kaman reżyserowi.

ocenił(a) serial na 8
kinomaniak85

Po co mu zadawać pytania?Po prostu ma specyficzne poczucie humoru i tyle...Nie twierdzę że serial jest wyjątkowy,ale nie sposób go nie rozumieć...lub dać się "cofnąć" :-D

ocenił(a) serial na 10
kinomaniak85

znacznikiem inteligencji jest poczucie humoru (np. zwierzeta sa go pozbawione), miara inteligencji jest stopien zrozumienia ironii - im wieksza wiedze zgromadzila i przyswoila inteligentna istota tym wieksze jej zrozumienie ironii, do poczucia humoru pythonow dochodza elementy abstrakcyjno surrealistyczne (odwolujace sie do wrazliwosci artystycznej jednostki oraz w ich wypadku pelniace funcje miernikow orientacji spolecznej) - zestawienie tych elementow jest trudne dla przecietnego widza, wymaga sporej ciekawosci swiata, wiedzy historycznej, socjologicznej oraz ogolnej. Wszyscy wiemy ze masowe czytelnictwo waznych pozycji dorobku kulturowego swiata nie jest w modzie, np. w szkole odeszlo na rzecz czytelnictwa gotowych opracowan - bez wlasnych przemyslen nie ma szans na wykreowanie inteligencji ogolnej (nalezy wylaczyc z rozwazania inteligencje nauk scislych, z oczywistego powodu). Natomiast warto pamietac ze ludzie o przecietnej wrazliwosci, ludzie ktorzy zarzucili czytelnictwo i ambitna kulture, ktorych nie interesuje poszerzanie horyzontow kulturalnych to nie jest grupa docelowa dla takiego humoru. Chcialbym nadmienic iz docenianie humoru pythonow i przesmiewczego stylu tarantino absolutnie sie nie wyklucza

marcinmmw

10/10 post, czemu na filmwebie nie ma więcej osób którzy potrafią coś wyjaśnić, opisać a nie robić z siebie kretynów obraźliwymi/skrajnie bezsensowymi wypowiedziami lub pisać rzeczy w stylu 'twój gust to i tak gówno bo oceniłeś xxx wysoko'

ocenił(a) serial na 10
marcinmmw

Popieram ten post, naprawdę, sięgnął granic do jakich można wytłumaczyć czym jest poczucie humoru. Jak się nie ma poczucia humoru (pochodnej inteligencji), to taki humor nie bawi. Zauważyłem, że kiedy mówię najlepsze kawały, jakie znam, to najgorzej je odbierają młodzi ludzie, dzieci, a im starsi i lepiej wykształceni, tym więcej łapią, bo znają różne konteksty, mają skojarzenia. Do takich ludzi Monty Python jest adresowany.

ocenił(a) serial na 4
marcinmmw

A czy skromność nie jest wyznacznikiem inteligencji? Człowieka inteligentnego MUSI bawić humor rzekomo z "wyższych sfer", ambitny? To takie moje rozważania.

Wytłumacz mi natomiast w jakiej półce umieścisz os. które dały LCMP ocenę 9-10, a komentują je w taki sposób jaki można zobaczyć na tym forum? Czyżby ingnoranci, chamy i... głupcy, również byli wyczuleni na filmy Monty Phytona, czy po prostu taką mamy modę?

Trochę jak w polityce: Zapytasz pana/panią "ą, ę" o kandydata, partię, to Ci odpowie tak jakby nie było innej możliwości, a jak poprosisz o argumentację, to zamiast jej, otrzymasz polewkę na innych- bo tamci są gorsi.
"Bo wy jesteście głupi i nie rozumiecie inteligentnego humoru."

DrBunny

Mnie ten serial również jakoś nie rzuca o ziemię,typ humoru który prezentuje serial był dobry w latach kiedy go kręcono-może skoro wg Ciebie jest taki dobry ,to wytłumaczysz nam ,,sztywniakom" dlaczego powinniśmy się nim zachwycać jak reszta? Czekam na konstruktywne argumenty z twojej strony,bo jak na razie widzę że potrafisz jedynie obrażać ludzi,którzy mają zdanie odmienne od twojego.
Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 10
Olcia990

Droga Olciu! Kwestia intelektu, bądź jego braku. Jedyny tylko i aż argument.

norbert_rendar

Mam się przejechać do tych Gliwic kolego?

ocenił(a) serial na 10
kinomaniak85

A jego brak się właśnie tak przejawia :-)

ocenił(a) serial na 10
kinomaniak85

Gliwice to ładne miasto,możesz wpaść;)

norbert_rendar

odezwał się "intelektualista"

ocenił(a) serial na 10
kinomaniak85

Oby tak dalej! :)

ocenił(a) serial na 9
kinomaniak85

Bravo,bravo!!! Twój komentarz jest napisany w stylu LCMP. Chyba nieświadomie walnąłeś te parę słów ,ale zastanawiam się co ma oznaczać te słowo na końcu - "kropka"Muszę niezwłocznie przedsięwziąć słuszne kroki aby zbadać ten nadzwyczaj irytujący wyraz.

kalifkol

Dobre!!

kinomaniak85

Trochę jak filmy pana w twoim avatarze. Na czym polega różnica?

ocenił(a) serial na 10
kinomaniak85

To wszystko kwestia poczucia humoru. Każdemu coś się podoba bardziej, a coś mniej. Moim zdaniem Monty Python jest przewspaniały, ale są lepsze i gorsze skecze oraz momenty...

ocenił(a) serial na 10
ocenił(a) serial na 8
kinomaniak85

Masz Tarantino w avatarze...ale masz obawy że Python cofnie Twój rozum...?Bynajmniej...

kinomaniak85

Tym samym udowodniłeś sam sobie, że nie masz poczucia humoru. Co zrobić? Musisz z tym jakoś żyć. Powodzenia.

ocenił(a) serial na 10
kinomaniak85

bez przesady, aż tak daleko znów się nie cofłeś, skoro jeszcze umiesz napisać komentarz...

ocenił(a) serial na 8
_marecki

Dość tego. Przerywam tą dyskusję, jest zbyt głupia by ją kontynuować.

ocenił(a) serial na 10
dziadek93

Dobra, dobra. Nie spodziewałem się na filmwebie hiszpańskiej inkwizycji...

ocenił(a) serial na 8
_marecki

Nikt nie spodziewał się hiszpańskiej inkwizycji. Mam jeden powód, żeby przerwać tą dyskusję: jest głupia i niektórzy piszący tutaj nie oglądali programu. To już dwa powody: jest głupia, wypowiadający się nie oglądali programu oraz wyrażają nierzetelną ocenę. To już trzy powody.

ocenił(a) serial na 10
dziadek93

wobec tego na koniec napiszę dużą literę: AB

ocenił(a) serial na 10
dziadek93

dwie duże litery...

ocenił(a) serial na 9
_marecki

ABC.. Trzy! Trzy duże litery!

ocenił(a) serial na 10
kinomaniak85

"Obejrzałem pół jednego odcinka i cofnąłem się w rozwoju...." Niestety nikt oprócz ciebie i twoich karaluchów nie wie na jakim etapie rozwoju byłeś,więc twoja płaczliwa deklaracja o cofnięciu się,nic nikomu nie mówi.Jeżeli potrafiłeś obsługiwać sztućce i podcierać po defekacji,to teraz jesteś karmiony przez opiekuna i załatwiasz się bez zdejmowania spodni.Zgadłem?Niech odpisze twój opiekun.

llama777

Hahaha :D Jesteś moim nowym mistrzem ciętej riposty.Chciałbym pobierać u Ciebie nauki sensei.

ocenił(a) serial na 10
kinomaniak85

Ich skecze mają walory edukacyjne np. człowiek dowie się jak wygląda Modrzew :-)

użytkownik usunięty
kinomaniak85

Monty Python jest miarą inteligencji. Śmiejesz się - jesteś inteligentny. Nie śmiejesz się - nie jesteś inteligentny. Ludzie ograniczeni nie rozumieją tego typu humoru.

Prawie oplułam ekran ze śmiechu czytając twój wpis...No cóż,najwyraźniej miara inteligencji człowieka,jest dziś uzależniona od tego czy lubi się M. Pythona czy nie.Jestem przerażona,bo ktoś ośmielił się skrytykować twój ,,wybitny" serial sprzed 40 lat, dla INTELIGENTNYCH ludzi,a ty już sugerujesz że ktoś jest ograniczony!!! To jest właśnie popis twojej inteligencji,a właściwie jej braku.Nie każdemu musi się podobać ten typ poczucia humoru,i nie jest to kwestia jego rozumienia,bądź nie. Tyle co mam do powiedzenia w temacie,teraz czekam na hejt z twojej/waszej strony.

użytkownik usunięty
Olcia990

to nie popis braku inteligencji, tylko popis pychy

Olcia990

Miarą inteligencji człowieka jest to czy oglądał i dał 10 gwiazdek dla "Skazani na Shawshank" ! A nie jakiś tam Cyrk Pythona !

ocenił(a) serial na 9
Radiw84

Nie zgadzam się z tobą ,miarą inteligencji jest rzepa.

ocenił(a) serial na 10
kinomaniak85

Monty Python nie cofnie nikogo w rozwoju. Abstrahując od humoru niesie w sobie ładunek wiedzy na temat literatury i poezji -skecze z Keatsem Shelleyem lub Wordsworthem.

ocenił(a) serial na 10
kinomaniak85

Wszystkie filmy Monty Phytona w przeciwieństwie do tego że z pozoru wyglądają jak pozbawione sensu, głupkowate komedie to tak naprawdę są to bardzo mądre filmy dla inteligentnych widzów, którzy umieją wyczuć sarkazm, ironię i mają dystans do siebie i świata. Dobrym przykładem jest Żywot Briana, który może się wydawać głupkowatą parodią życia Jezusa, przez co spora część ludzi uważa to za obrazę wiary, a tak naprawdę film przekazuje wiele mądrych i życiowych morałów.

użytkownik usunięty
kinomaniak85

To raczej twoja wypowiedź jest kwintesencją głupoty.
Ale no cóż, rozumiem, że nie wszyscy mogą zrozumieć tego typu humor.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones