PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10044145}
5,9 1 423
oceny
5,9 10 1 1423
Będziesz następna
powrót do forum serialu Będziesz następna

...Z tego miniserialu jest dla mnie niepojęte, napastnik duży, charakterystycznie ubrany, mają zeznania x kobiet, wiedzą gdzie dokonywane były gwałty i najlepsze, to nie są zdarzenia z 1978 roku, tylko 2010-2011, kamery miejskie we Wrocławiu montowane były już znacznie wcześniej, nie znalazłem nawet wzmianki o tym, że przeszukiwano bazę monitoringu. Potem robi się jeszcze ciekawiej, bo okazuje się, że ten seryjny gwałciciel miał przerwy w swojej działalności bo... odsiadywał krótkie wyroki za napastowanie kobiet.
Kolejne info, zgłaszały się kobiety, że ktoś je napadł [nie zgwałcił], dusił, to nawet nie chciano przyjąć zgłoszenia, że komisariat ma urwanie głowy. Mam wrażenie, że do policji śledczej powinno się przyjmować ludzi o określonej inteligencji, bo utrzymujemy zdrowych chłopów po 40-tce i 50-tce już na emeryturze, zadowolonych z siebie, a oni nawet nie rozwikłali tej sprawy, tylko dostali namiary na niego i go zatrzymali i w sumie nie wiem czym oni się chwalą w tym serialu.

Mało? Mieli seryjnego gwałciciela, wiedziała o tym prokuratura, wiedziała o tym policja. Kto o tym nie wiedział? Mieszkańcy! Nie zrobili żadnego materiału, żadnego ogłoszenia, żadnego komunikatu. Nie potrafili dojść do tego, że może ktoś będzie kojarzył mężczyznę z tego dnia ubranego tak czy tak, a może sąsiad czy sąsiadka rozpozna. Co? Nie chciało się odbierać telefonu i sprawdzać? Najlepiej sobie czytać archiwa i akta. Teraz 3 gwiazdorów mądrzy się w telewizji, jak to sprytni są, na pizzę go wzięli, herbatkę mu zrobili, jak go podeszli dzięki gazecie. Gdybym był policjantem i ktoś by w moim rewirze zgwałcił tyle kobiet, nie potrafiłbym spojrzeć sobie w lustro, a takiego zwyrodnialca, oj zabrałbym na wizję lokalną, na pewno kilka razy by się przewrócił.

Najlepsze, gość za kilka msc wyjdzie na wolność, to też pokazuje jakie mamy wspaniałe państwo, zamiast pozbyć się takiego śmiecia, to niech sobie wyjdzie i gwałci dalej, miał dobrą dietę w więzieniu, zrobił sobie badania, naprawił zęby, może poćwiczył na siłowni. No, to teraz ruszy na żer, pewnie zaczną się serie gwałtów jak wyjdą i obecna policja też nie dojdzie do tego kto to może robić.

Nie wiem o czym był ten materiał, ale strasznie ośmiesza i upokarza polską policję, sorry, nie jestem z tych, co to najeżdżają na policję za każdym razem, ale nie da się tego oglądać, 3 odcinki i robi mi się niedobrze.

P.S dlaczego nie pokazano jego twarzy, dlaczego policja i prokuratura tak troszczy się o bezpieczeństwo zwyrodniałego gwałciciela? Dlaczego nie można pokazać mord tych bydlaków? Zrujnował życie tylu młodym kobietom, a teraz co, rzucamy kością? Zgwałci czy nie zgwałci? Nawet go chemicznie nie wykastrowali, powinni to moim zdaniem zrobić mechanicznie [piłą], a najlepiej na wysokości szyi.

Kapiszczur

Dzień dobry. Komentarz doskonale podsumowuje to, co sama o tym wszystkim myślę. Wielki szacunek dla pana za to.Tacy ludzie jak pan powinni pracować w policji albo jako profiler. Ma pan na to zadatki

Kapiszczur

Dokładnie. W momencie, kiedy doszłam do momentu 2. odcinka i usłyszałam o robieniu herbaty i o "tak go z chłopakami nakręciliśmy" zrezygnowałam z oglądania. Naprawdę się wkurzyłam.

Według mnie w sprawie przedstawionej w serialu policja nie zrobiła ZUPEŁNIE NIC. Pozwoliła napadać na kolejne kobiety, żeby bawić się z napastnikiem w kotka i myszkę, poleżeć sobie na dachach, poprzeglądać akta. Naprawdę nie przesadzę pisząc, że czuję obrzydzenie i ogromne wkurzenie na działania policji. Dostali go na tacy, przypadkowo, dzięki przytomnej mieszkance Wrocławia. Serial tylko pogrąża wrocławskie oddziały.

O samym serialu... Zaczęłam go oglądać po serialu "Tajemnice polskich morderstw" i mam straszny kontrast. Tam policyjne działania były sprawne, dzień, dwa i już śledczy mieli chociaż jeden punkt przełomowy w sprawie. Tutaj ten "miniserial" to totalna nuda i przez "gwiazdorów" tylko budzi negatywne emocje.

ocenił(a) serial na 5
Kapiszczur

Podpuszczanie przestępców, cyniczne, z czarnym humorem, z przekraczaniem wszelkich norm moralnych, to standardowa reguła pracy policjantów, szczególnie tych dochodzeniowych i operacyjnych. Można albo straszyć, albo podpuszczać, "zakumplowując" się z podejrzanym, albo spuścić mu manto – przeważnie któraś z tych metod działa i mnie to nie szokuje. A co do nieudolności policji – oficerowie często mają zawiązane ręce, bo śledztwem kieruje prokurator, a Twoje zarzuty kierujesz głównie do policji. Tylko w filmach i książkach policjanci prowadzą śledztwo, w rzeczywistości mają niewiele do powiedzenia – po prostu robią to, co im każe prokurator, i to, na co im pozwoli.

ocenił(a) serial na 6
Kapiszczur

Bo dokument jest słaby. Więcej o Modus Operandi sprawcy i w ogóle temacie wyjaśnił artykuł reportaż "Gwałciciel z pamiętnika" na Onet

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones