PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31405}

Ręka Boga

Frailty
7,0 19 507
ocen
7,0 10 1 19507
7,3 6
ocen krytyków
Ręka Boga
powrót do forum filmu Ręka Boga

dotyk anioła

ocenił(a) film na 7

Kiedy oglądałem ten film miałem wrażenie, że mam przed sobie odwrócnoną o 180 stopni wersję serialu telewizyjnego "Dotyk anioła". Fabuła jest równie prosta - powiedziałbym naiwana, ale słowo to nie bardzo pasuje do tej historii. Wyszedłby z tego nawet całkiem zgrabny serialik. Zamiast znanego z "Dotyku..." przesłania "Bóg ciebie kocha" mamy tutaj "Bóg wszystko widzi i za złe karze".
Nie do końca wiem jaki miał być to film. Jak na kino rozrywkowe jest trochę nudnawy. Brakuje w nim napięcia. Jako horror jest zaś trochę za mało straszny i przerażający. Trudno jednak patrzeć na ten film jako na coś bardziej ambitnego. Brakuje tutaj psychologicznej dociekliwości natury zła. Nie pozostawia się widzać z niepewnością powstającą z dwuznaczności czynów dokonywanych przez bohaterów. Reżyser poszedł widzowi na rękę i wszystko wytłumaczył. Mimo wszystko jest to zdecydowanie najlepszy film zaprezentowany w minicyklu Krwawe Lato. Choć daleko mu do filmu, jakim mógłby być zważywszy na temat, jest to całkiem porządna produkcja.
Osobiście spodobał mi się Matthew McConaughey. Prawda, rola nie jest zbyt wymagająca. Mimo wszystko fajnie zagrał swoją rolę, świetnie też jest filmowany. Zdecydowanie wolę go w takich filmach, niż kiedy próbuje grywać przystojnych amancików.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones