PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31405}

Ręka Boga

Frailty
7,0 19 495
ocen
7,0 10 1 19495
7,3 6
ocen krytyków
Ręka Boga
powrót do forum filmu Ręka Boga

Ok, więc mam kilka pytan:
1. Kim był facet przy maszynie do pisania, którego zabił McConaughey na końcu filmu? Powiedział do niego "Adam", ale to nie był chyba jego brat?
2. McConaughey był w końcu Adamem czy Fantonem? wiem, że to głupie pytanie, ale na koncu filmu już się z lekka pogubiłam.
3. Jakim cudem McConaughey zdobył posadę szeryfa, skoro FBI go ścigało za zabójstwa?
4. Skąd znał sekretarkę z biura szeryfa?
Dziękuję za wszelką pomoc ;)

ocenił(a) film na 6
film_1

1. tak to był jego brat - Fanton
2. czyli McConaughey był Adamem
3. FBI nie ścigało go za zabójstwo. Sam do nich przyszedł żeby powiedzieć, że to jego brat jest tym, którego szukają, a w rzeczywistości zabić demona/detektywa.Później nikt nie potrafił powiedzieć jak wyglądał, a na kasetach z monitoringu miał zamazaną twarz, więc nie mogli go ścigać. Ścigali jego brata Fentona, bo tak ich naprowadził. Szeryfem był już jak przyszedł do FBI.
4. Sekretarka to jego żona, która wiedziała, że zabija demony i mu pomogła, kiedy zadzwonił detektyw z FBI.

wamag

Dzięki, a gdzie było powiedziane, że to jego żona?

ocenił(a) film na 6
film_1

Miał obrączkę na palcu, ona była w ciąży i przytulali się na końcu.

wamag

ok, dzięki, juz wszystko teraz wiem

ocenił(a) film na 7
film_1

Rozumiem czemu mogłeś się pogubić w jednej z ostatnich scen (gdy Fanton siedzi przy maszynie). To nie osoba z tyłu, "Prawa ręka Boga" wypowiada imie Adam, a mężczyzna przy maszynie do pisania czyli w tym przypadku ofiara (czyli Fanton). :)

MysteryVeil

dzięki :) na koncu strasznie poplątali i dlatego się pogubiłam już... ale ogolnie film warty obejrzenia

ocenił(a) film na 7
film_1

Chwalmy Pana,proszę o tym nie zapominać!

ocenił(a) film na 7
wamag

a jeszcze mam pytanie o Fentona, (tego który strzelił sobie w głowę) czy on też zabijał (już jako dorosły)?

ocenił(a) film na 6
KJO_2

On sobie nie strzelił w głowę, tylko Adam go zabił. ;) Ale też mnie to nurtuje. Przysypiałam oglądając końcówkę i teraz mam tę samą wątpliwość. Adam (McConaughey) powiedział coś takiego, że on sam nie zabijał ludzi (tylko demony) i z tego co zrozumiałam były one pochowane w tym ogródku gdzie chował ofiary ich ojciec (sam policjant stwierdził, że 'tu jest więcej niż 6 grobów', a ich stary wedle opowieści zabił 6 osób). Adam powiedział też, że Fanton jest seryjnym mordercą, a wychodzi na to, że u niego w piwnicy policja znalazła trupy. Zgadza sie? I teraz nie wiem czy obaj byli psycholami czy Adam podrzucił mu te trupy do piwnicy... HELP!

ocenił(a) film na 8
immaqueen

Z tego co zrozumiałam Fenton zabił 6 osób i pochował ich w swojej piwnicy. Karteczki "Ręka Boga" przy tych sześciu osobach zostawiał Fenton, natomiast Adam zabijał "demony" po cichu i chował ich w rosarium ("ogródku" ;-) ). Adam zabił Fentona, ponieważ anioł powiedział ich ojcu, że Fenton też jest demonem, a później to samo "objawienie" miał Adam. Tylko nie wiem czy Fenton zabijał osoby z listy ojca (lista była przyczepiona do tablicy przy jego biurku), czy to Adam podrzucił mu ją na końcu kiedy zabił ostatniego "demona" z listy. Myślę, że to drugie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones