PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31405}

Ręka Boga

Frailty
7,0 19 507
ocen
7,0 10 1 19507
7,3 6
ocen krytyków
Ręka Boga
powrót do forum filmu Ręka Boga

Jezu...ten film jest po prostu beznadziejny....ogladalem pare fimow z tej tematyki (seryjni psychopatyczni mordercy, siekiera i te sprawy...) i nie zgodze sie z opinia ze trzeba lubic taki gatunek....film po prostu musi byc DOBRY - trzymac w napieciu, pozostawiac pewne tajemnice, sposob wyrezyserowania....nie do konca da sie to opisac za pomoca slow - a nawet jesli, to padloby ich zbyt wiele. Mysle ze stwierdzene "dobry film" wiele zalzey od osobowosci ogladajacego, jego dojrzalosci emocjonalnej i intelektualnej, wrazliwosci, doswiadczeniu na tle flimowym oraz w samym zyciu, duza role odgrywa tu wyobraznia, oczytanie....wiele jest czynnikow od ktorych zalezec bedzie nasza ocena. Ten film mi sie nie podobal, moge podac chociazby znakomity thriller "Milczenie Owiec" (swoja droga czy ktos go nie ogladal?) To jest przyklad swietnej realizacji swoich zamierzen - blyskotliwa psychologia postaci i wszystko trzyma sie kupy...jak wytlumaczyc te "wizje od Boga" u ojca tych dzieciakow? Schizofrenia paranoidalna? Swiadcza o tym tzw urojenia wielkosciowe...ten facet naprawde wierzyl ze jest wysylanninkiem Boga...no ale z drugiej strony cos mi tu nie pasi patrzac na sprawe od strony wiedzy psychiatrycznej - schizofrenia nie pojawia sie ot tak od razu! Nie w tym wieku! Taki epizod dosc realistycznie ukazano w "pieknym umysle"... Jak ja zabieralbym sie do robienia filmu "o psychopatach" to najpierw zorientowalbym sie w temacie...jesli by mnie to przeroslo - zatrudnilbym specjalistow, przynajmniej nikt by sie ze mnie nie smial....ale do rzeczy...psychologia postaci zalosna. Nuda...wieje nuda - niektorzy mowia ze film trzyma w napieciu? Jakim napieciu! Jak dla kogo...14 latka co lubi brutalne sceny (fakt - moze przesadzilem z tym okresleniem - sa o wiele brutalniejsze filmy)?...Ciesze sie ze obejrzalem ten film za darmo na komputerze w domu...bo w kinie chyba podcialbym sobie zyly...No ale co kto lubi, ja podtrzymuje ocene - beznadzieja. Aczkolwiek w wieku 17, 18 lat...no, moze by mi sie podobal... Az mi sie nie chce pisac - ale to jest ostrzezenie dla tej malej grupy dojrzalych ludzi ktorzy wykazuja sie samodzielnym mysleniem i nie ida na komercje...ktos rzucil haslo w stylu "zajebisty!!" drugi - "fajny!!!" No i jasne - runelo domino bo po co myslec - jak inni mowia ze jest zajebisty to pewnie jest...Pytania do Frania?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones