PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30934}

Noce Cabirii

Le notti di Cabiria
7,9 7 250
ocen
7,9 10 1 7250
8,2 17
ocen krytyków
Noce Cabirii
powrót do forum filmu Noce Cabirii

Obejrzałem ten film po raz pierwszy przypadkiem,późno w nocy,trwał długo do 2.30.Miałem rzucić okiem i położyć się po kilkunastu minutach,jakiś dla mnie wtedy nieznany film,czarno-biały o jakiejś włoskiej,biednej prowincji...jakiejś biednej Cabirii...
Film mnie oszołomił,złapał w objęcia i nie pozwolił oderwać ani na chwilę wzroku,a napięcie dramatyczne paru scen wywarło tak wielkie wrażenie i wzruszenie,że obudziłem żonę w środku nocy żeby jej powiedzieć że trafiłem na prawdziwe arcydzieło,wielkie dzieło,niezwykle piękne i na zawsze zapadajace w pamięć.
Wiadomo co było potem,szybko dotarłem do wszystkich,znanych i mniej znanych dzieł Mistrza,odkryłem skarby o których nie miałem pojęcia że istnieją.
Oczywiście po latach,gdy poznałem te filmy z genialna muzyką Nino Roty,nastapiło przewartościowanie jego twórczości,teraz mam ulubione filmy i te mniej lubiane,ale nie znam nikogo rozsądnego kto by wątpił w geniusz Felliniego i Nino Roty,bo ja ich zawsze łączę w jedno!

ocenił(a) film na 9
GGGGG_2005

Świetne odkrycie! Dzięki za podzielenie się z nami tym przeżyciem! Warto poczekac, czasami długo aby odkryc wspaniałe dzieła...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones